Nowa generacja Hondy HR-V – oszczędność hybrydy oraz wiodąca w segmencie przestronność


Nowa Honda HR-V zapewnia doskonałe wrażenie dynamiki i szybkich reakcji na komendy kierowcy, charakterystyczne dla oszczędnego, dwusilnikowego, hybrydowego układu napędowego e:HEV, który w tym modelu jest po raz pierwszy dostępny w standardzie. Nowa generacja popularnego kompaktowego SUV-a łączy najwyższy w tej klasie komfort, przestronność i funkcjonalność, a także zaawansowane systemy i wyposażenie dbające o bezpieczeństwo pasażerów – wszystko to w śmiałym i eleganckim nadwoziu, inspirowanym liniami coupe.

Nowa generacja popularnego kompaktowego SUV-a łączy najwyższy w tej klasie komfort, przestronność i funkcjonalność.

Nowy HR-V, który będzie sprzedawany w Europie na początku 2022, roku, jest najnowszym, noszącym emblemat e:HEV (hybrid electric vehicle) modelem w ofercie Hondy, po odświeżonym CR-V i nowym Jazzie, które pojawiły się na rynku w 2020 roku. HR-V poszerza linię zelektryfikowanych modeli Hondy, przybliżając realizację zobowiązania, zgodnie z którym do 2022. roku pełna gama głównych modeli sprzedawanych w Europie będzie wyposażona w napędy zasilane energią elektryczną.

Model HR-V e:HEV z napędem hybrydowym stanowi efekt szczegółowych badań współczesnych postaw konsumenckich. Po analizach sposobu, w jaki dzisiejsza aktywna, skomunikowana społeczność identyfikuje i wybiera produkty o wysokiej wartości, Honda opracowała HR-V nie tylko jako zupełnie nowy, kompaktowy model SUV-a, ale także jako produkt konsumencki, który musi przemawiać atrakcyjnością, funkcjonalnością i użytecznością.

Nowoczesne nadwozie SUV-a coupe przemawia prostotą designu, a jego wyjątkowo przestronne i wszechstronne wnętrze jest bardziej zorientowane na użytkownika i wygodniejsze, niż w modelu poprzedniej generacji. To atrakcyjne połączenie zawdzięcza kompaktowemu, zintegrowanemu układowi napędowemu Hondy oraz centralnie umieszczonemu zbiornikowi paliwa. W rezultacie uzyskano wiodącą w segmencie przestronność wnętrza oraz niezrównaną elastyczność użytkową, którą zapewnia funkcjonalny system składania tylnych siedzeń Magic Seats, pozwalający na podnoszenie i opuszczanie siedzeń w wielu konfiguracjach i dostosowania przestrzeni ładunkowej do gabarytów bagażu.

Przestronność wnętrza oraz niezrównaną elastyczność użytkową zapewnia funkcjonalny system składania tylnych siedzeń Magic Seats,

Wnętrze – podobnie jak nadwozie – robi wrażenie solidności SUV-a klasy premium, zapraszając nowoczesnymi tkaninami i miękkimi w dotyku materiałami. Nowoczesna, minimalistyczna estetyka, przejawia się w poziomym podziale deski rozdzielczej, uporządkowanych liniach i powierzchniach. Wrażenie przestrzeni jest potęgowane przez nowy układ wentylacji kabiny, który tworzy kurtynę świeżego powietrza obok i nad pasażerami, dzięki wyjątkowym nawiewom w kształcie litery L, umieszczonym w górnych narożnikach deski rozdzielczej.

Wiele intuicyjnych, zaawansowanych funkcji łączności i aplikacji, które wyznaczają nowy standard techniczny w kompaktowym SUV-ie Hondy, można kontrolować za pośrednictwem ekranu dotykowego lub aktywować głosowo.

Honda HR-V, oferująca najbardziej zaawansowany w swoim segmencie pakiet funkcji wspomagających kierowcę, jest ponadto wyposażona w systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego, zaprojektowane przez Hondę tak, aby prowadzenie samochodu było łatwiejsze i bezpieczniejsze.